Festivalis

Pirmasis Lietuvoje skulptūrų ir šviesos ledinis festivalis „Pasaka“ Pakruojo dvare

Jau įprasta, kad žiema Lietuvoje ilgai neužsibūna, tad norisi pasinaudoti visais jos siūlomais malonumais. Ledo Meistai ir Pakruojo dvaras, vasario 24-26 dienomis organizuojamame „Lediniame“ festivalyje, kurio tema „Pasaka“, ketina sukurti tikrą ledo ir lazerių fiestą, suburdamas geriausius ledo drožėjus, parodyti savo meistriškumą.
Festivalio metu bus galima ne tik pasigrožėti ledo skulptūromis ir jų kūrimo procesu, bet ir išbandyti kitas žiemos pramogas: sniego karą, sniego skulptūrų lipdymą, ledo drožybą, pasivažinėjimą rogėmis, galėsite grožėtis šviesos ir ledo instaliacijomis, užsukti i ledinį bara ir įsitraukti i daug kitų pramogų. Vakarais, visą dvarą nutvieks šviesų šou, parke atgims paslaptingos, šviesos būtybės, kurios sukurs pasakišką atmosferą.

Lietuvių ledo skulptoriai gerai žinomi užsienyje. Jų darbai buvo daug sykių įvertinti aukščiausiais apdovanojimais, tad mums kilo mintis juos sukviesti į vieną vietą ir suteikti galimybę pademonstruoti savo talentą. Martynas Gaubas, Jonas Gencevičius, Vidas Simanavičiaus, Vytas ir Kęstutis Musteikiai, Mindaugas Junčys ir kiti ledo skulptoriai pirmą sykį Lietuvoje susiburs nuostabiame Pakruojo dvare, festivalyje „ Ledinis“, kurio šių metų tema – „Pasaka“. Kaip sakė festivalio vadovas Paulius Orlovas “ : Iš 20 tonų skaidraus ir 15 tonų neskaidraus ledo planuojama sukurti 10 didžiulių (2-4 metrų aukščio) ir 20 mažesnių (1-2 metrų aukščio) ledo skulptūrų. Toks ledo kiekis buvo šaldomas ir sandeliuojamas daugiau nei 8 mėnesius, o per tris festivalio dienas, skulptoriai jį pavers į ledinę „ pasaką“. “
Magišką šviesos atmosferą kurs Arvydas Buinauskas.

festivalis

Skulptoriai, Kestas Musteikis ir Dalius Dregva.